Wycieczki 2008/2009

BIAŁA SZKOŁA W ZAKOPANEM

W dniach od 09 do 13.03.2009r. uczniowie naszej szkoły wraz z koleżankami i kolegami ze szkoły podstawowej w Pisarach wypoczywali podczas zajęć Białej Szkoły w Zakopanem. Kierownikiem wycieczki była pani Maria Kobrzycka-Beczek, a z ramienia placówki opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowały panie: Małgorzata Tomalska i Ewelina Kopeć.

Zakwaterowani byliśmy w zaprzyjaźnionym pensjonacie „Świerk”, skąd wyruszaliśmy na wycieczki poszerzające wiedzę na temat klimatu, krajobrazu i życia mieszkańców gór.

W ramach zajęć z wychowawcami prowadzone były dyskusje i pogadanki z zakresu profilaktyki uzależnień.

Atrakcjami pobytu było przemierzanie z przewodnikiem szlaków Doliny Kościeliskiej, zwiedzanie Gubałówki, którym towarzyszyły obfite opady śniegu. Dzięki takiej pogodzie mogliśmy pojechać na prawdziwy, góralski kulig i wrócić do pensjonatu cudownie ośnieżonym szlakiem.

Prowadzone były również warsztaty malowania na szkle, podczas których każdy uczestnik mógł wyrazić swoje oczarowanie zimą w górach.

Odwiedziliśmy wiele wystaw i muzeów, które przybliżyły nam warunki i zwyczaje życia ludzi i otaczającej przyrody.

Na zakończenie pobytu uczestnicy wykonali prace zgromadzone w „Kronice Białej Szkoły”.

MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE

Dnia 22 kwietnia 2009 roku 22 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Eweliny Kopeć i Marii Kobrzyckiej-Beczek wyruszyło na wycieczkę do Lublina, której główną atrakcją było przedstawienie pt. „Calineczka” wystawione przez łyżwiarzy z Moskiewskiej Rewii na Lodzie. Calineczką była zwinna i piękna tancerka, która wraz  z innymi postaciami z bajki kręciła piruety i wykonywała niesamowite ewolucje na lodzie.

Wycieczka do Bałtowa

Uczniowie z klas I – VI, którzy aktywnie pracowali na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, angażowali się w życie klasy i szkoły oraz wyróżniający się  w nauce i zachowaniu w ciągu całego roku szkolnego byli typowani na „tablicę rankingową”.

W ramach tych działań wyróżniono 46 uczniów, dla których w nagrodę zorganizowana została dnia 4.06.2009r. wycieczka do Bałtowa.

Mieli okazję zwiedzać Park Jurajski, korzystać z nowoczesnego placu zabaw, który sprawił im wiele radości i uciechy. Pogoda dopisała i wszyscy wrócili z tej wycieczki szczęśliwi i zadowoleni.

WYCIECZKA DO LUBLINA

17 czerwca 2009 roku przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i paniami z przedszkola wyjechały na wycieczkę do Lublina.

Główną atrakcją dla maluchów był „Magic Park” – centrum zabaw i rekreacji dla dzieci, gdzie do dyspozycji małych gości był: trzypoziomowy rurowy plac zabaw, dmuchany labirynt, świnka wspinaczkowa, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie itp. W „Magic Parku” nikt się nie nudził. Przedszkolaki doskonale się bawiły. Po wyjściu z „Magic Parku” wszyscy udali się do Ogrodu Botanicznego, gdzie dzieci jak i dorośli byli zachwyceni rosnącą tam szatą roślinną. Na zakończenie pobytu w Lublinie posilili się w Mc’Donalds. Wszyscy, zarówno dzieci jak i rodzice byli zadowoleni z wycieczki. Dla przedszkolaków był to ostatni dzień niezapomnianych wrażeń. Do domów wróciły wyczerpane, ale szczęśliwe.