6 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci miały okazję przebrać się za swoje ulubione postacie z bajek, co sprawiło im ogromną radość
Dzień rozpoczęliśmy od pokazu mody oraz wspólnej zabawy w sali, gdzie przedszkolaki brały udział w quizie o bajkach, rozwiązywały zagadki, a także uczestniczyły w tańcach
Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające „Królewnę Śnieżkę” oraz obejrzały fragmenty znanych bajek
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów, a maluszkom za wspaniałą zabawę!
"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości"
- Marszałek Józef Piłsudski
Bardzo ważną tradycją naszej szkoły jest kultywowanie postaw patriotycznych. Wierzymy, że dzięki wielu inicjatywom i działaniom uczniowie mają szansę nauczyć się pamiętać, szanować i przede wszystkim doceniać takie święta jak 11 listopada.
Jak co roku listopadowy Przystanek Historia poświęcony jest tematowi NIEPODLEGŁOŚCI Podczas apelu dzieci od tych najmłodszych do najstarszych wysłuchali najważniejszych informacji dotyczących tej części historii. Fakty przeplatane ciekawostkami sprawiły, że zasłuchani nie spuszczali wzroku z opowiadającej Pani Ani Skrzypczyk.
Uczniowie zaprezentowali też karty pracy wykonane podczas "Spotkania z historią" na których w ciekawy, wzruszający i niekiedy zabawny dziecięcy sposób napisali "Za co są wdzięczni Polsce".
Święto Niepodległości w naszej szkole to także odśpiewanie pieśni patriotycznych, co nasi uczniowie zawsze robią bardzo chętnie i z właściwą tylko dla nich energią
Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem w Lasocinie to ostatni punkt naszych dzisiejszych obchodów tego szczególnego dnia.
Patrząc na zaangażowanie naszych uczniów w tę uroczystość, ich powagę i dojrzałość, wiemy, że pamięć o tej części historii Polski nigdy nie zaginie
30 października uczennice klasy V-VIII wzięły udział w wydarzeniu objętym patronatem burmistrza Ożarowa Piotra Ślęzaka- Światowym Dniu Spódnicy zorganizowanym pod hasłem "Ożarów na różowo". Dziewczęta miały okazję uczestniczyć w prelekcji nt.: "Od dziewczynki do kobiety" poświęconej zagadnieniom menstruacji i dojrzewania. Ważnym punktem wydarzenia było przekazanie przez burmistrza uczennicom naszej szkoły różowych skrzyneczek. Jest to inicjatywa mająca na celu zapewnienie środków higienicznych na terenie szkoły, co wpłynie na komfort psychiczny młodych kobiet.
Każda klasa miała za zadanie przygotować jedną dynię, co pozwoliło uczniom na zintegrowanie się oraz wspólne rozwijanie kreatywnych pomysłów. Prace konkursowe były oceniane z uwzględnieniem kilku kryteriów: pomysłowości, estetyki wykonania oraz pracy zespołowej, którą zaangażowali uczniowie w realizację projektu.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że po wnikliwej ocenie wszystkich zgłoszeń wyłoniliśmy zwycięzców:
1. I miejsce: Klasa VI
2. II miejsce: Klasa IV
Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za zaangażowanie i twórcze podejście do konkursu. Wasze prace pokazały, jak wiele pomysłowości drzemie w każdej klasie!
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom
Dzieci przyszły przebrane w kolorowe i kreatywne kostiumy - można było zobaczyć czarownice, kościotrupy, nietoperza, a nawet groźnego pirata
Dzień rozpoczęliśmy od zabaw związanych z Halloween, nie obyło się bez tańców oraz zabaw ruchowych t.j. „Gorąca miotła” co sprawiło przedszkolakom wiele radości W ramach zajęć plastycznych dzieci przy pomocy naklejek tworzyły tematyczne stworki Na zakończenie czekał ich poczęstunek w halloweenowym stylu - przygotowany specjalnie na tę okazję
Przedszkolaki były bardzo zaangażowane i pełne radości, atmosfera podczas zabawy była niezwykle przyjazna. Świętowanie Halloween pozwoliło dzieciom rozwinąć wyobraźnię, przełamać lęki związane ze „strasznymi” postaciami oraz zintegrować się z grupą
25-10-2014r. „Pidżamersi” przejęli władzę nad naszą szkołą. Stało się to z sprawą Samorządu Uczniowskiego oraz „Aga Team’u”. Tradycją pierwszego półrocza każdego roku szkolnego już od kilku lat jest organizowanie nocowania w szkole Tym razem nie mogło być inaczej…
Pani Agnieszka Urban, opiekun SU już od września była „bombardowana” przez nas pytaniami z gatunku „Kiedy…?” Nie mogliśmy się doczekać terminu „NOCKI W SZKOLE”, którą uwielbiamy i na którą zawsze czekamy z wielkim utęsknieniem. Pani zawsze potrafi nas zaskoczyć, ponieważ co roku wybiera dla nas inny kontent. W tej edycji postawiła na „Pidżamersów” czyli bohaterów w pidżamach W rezultacie w okolicach godziny 19.00 w budynku naszej szkoły systematycznie gromadzili się: Kobiety-Pająki, Wonder Women, Supermeni, Batmani, Spidermeni i inni… Wszyscy SUPER! Dzięki swoim supermocom dali radę udźwignąć wszystkie swoje tobołki: koce, karimaty, śpiwory, materace, jaśki, poduchy itp.
Nasza nocka rozpoczęła się od zbiórki, w trakcie której panie z „Aga Team’u” (A. Urban, A. Ura oraz A. Nowakowska) przedstawiły nam program oraz regulamin imprezy. Po części wstępnej udaliśmy się do szkolnej kuchni, gdzie część z nas rozpoczęła prace nad przyrządzaniem naleśników dla całego obozowiska. Przygotowaliśmy ciasto naleśnikowe i smażyliśmy placuszki, by potem zjeść je ze smakiem. W międzyczasie druga drużyna organizowała rekwizyty i pomoce do gier i zabaw integracyjnych. Żadna „Pyjama Party” nie może odbyć się bez „Walki na Poduchy”. Pierza niemalże sypały się z naszych jaśków i poduch, ale nikt nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu, więc podstęp pań się udał… Zmęczeni na maxa, z własnej nieprzymuszonej woli, legliśmy na posłania, by móc uczestniczyć w seansie filmowym z popcornem. Po filmie, jakoś nieoczekiwanie, wróciły nam supermoce i mogliśmy poganiać jeszcze i wyszaleć się nieco przy dobrej nutce z głośnika. W okolicach godziny 24.00 panie zarządziły ciszę nocną, a jedyną dopuszczalną opcją stały się nasze tradycyjne „Pogaduchy do Poduchy”. Leżąc już grzecznie na swoich posłaniach rozmawialiśmy i cieszyliśmy się swoim towarzystwem już w nieco bardziej kameralnym gronie – w grupkach. Endorfiny nie pozwalały nam jednak zmrużyć oczu do późnych godzin nocnych/porannych. Dobrze, że na horyzoncie była sobota…
Rano wstawało się, nie wiedzieć dlaczego, niebywale ciężko Panie jednak tak nas „zmusztrowały”, że o 7.30 obozowisko było posprzątane, a supermocne śniadanie, które miało dać nam moc na przetrwanie soboty, gotowe do skonsumowania.
Zjedliśmy je ze smakiem, podsumowaliśmy tegoroczną edycję „Pyjama Party - Pidżamersi” i udaliśmy się do swoich domowych łóżeczek na zasłużony odpoczynek.
Dziękujemy naszym Paniom za cierpliwość, wyrozumiałość, zaangażowanie i pomysłowość przy organizacji tego event’u. Poświęcając swój wolny czas dostarczają nam niezmiennie co roku mnóstwa frajdy i dają szansę na spędzenie naszego czasu po szkole w sposób kreatywny, aktywny i niezwykle emocjonujący.
DZIĘKUJEMY
24 października 2024 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To był wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów klasy pierwszej, ale i dla ich rodziców.
Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o obowiązkach każdego ucznia, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Zadeklarowali chęć do nauki oraz pokazali umiejętność pracy w grupie demonstrując to wspólnym śpiewem.
Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez panią dyrektor Teresę Stec. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz upominki.
Po uroczystości odbyło się słodkie spotkanie uczniów i rodziców z dyrekcją szkoły, gościem panią Wandą Kołtunowicz oraz wychowawcą w sali lekcyjnej.
To był wspaniały dzień i na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej rodziny.
Uczniowie PZSiP w Lasocinie zostali docenieni za udział w Akcji Sprzątanie Świata i otrzymali od Fundacji Nasza Ziemia certyfikat, który będzie przypominał o wspólnych działaniach na rzecz okolicy oraz ogólnopolskiej lekcji ekologii z nieśmiecenia. Miejmy nadzieję, że hasło tegorocznej akcji "Na straży czystej Ziemi!" na długo będzie towarzyszyć naszym uczniom i poprzez swoją postawę będą codziennie promować ekologiczne działania
Jak w dobie wszechobecnego internetu, smartfonów i tik-toka przekonać dzieciaki, że czytanie książek nie musi się kojarzyć tylko z lekturą obowiązkową i czymś co muszą chociaż niekoniecznie chcą robić? My dorośli teorie dobrze znamy, ale dzieciom nie zawsze wystarczą takie argumenty...
Tak właśnie zrodził się w głowie polonistki pomysł na kilka czytelniczych konkursów szkolnych
"CzytaRELsi" to nasi uczniowie, którzy próbują odnaleźć w sobie pasję czytania Jako nauczyciele możemy ich tylko wspierać, inspirować i motywować.
Pierwszy konkurs to "Jesień z książką" Uczniowie mieli za zadanie sfotografować książkę, którą aktualnie czytają w pięknej jesiennej scenerii. Wyniki ich prac przeszły najśmielsze oczekiwania, a jury miało twardy orzech do zgryzienia
Poniżej zdjęcia ich aranżacji i fotorelacja z wręczenia upominków.
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego pod hasłem „Odpoczywaj na wsi”,
którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W eliminacjach szkolnych wyłoniono prace uczennic klasy VI: Mai Kołtun, Izabeli
Stefańskiej i Oliwii Tomalskiej. Prace wykonane przez uczennice zostały przesłane do
Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.
Czekamy na wyniki etapu wojewódzkiego
„Jestem Polakiem, więc całą rozległą stroną swego ducha żyję życiem Polski, Jej uczuciami i myślami, Jej potrzebami, dążeniami i aspiracjami. Im więcej nim jestem tym mniej z jej życia jest mi obce i tym silniej chcę, żeby to, co w mym przekonaniu uważam za najwyższy wyraz życia stało się własnością całego narodu”
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu plastycznego pod hasłem
„Strażak- bohater codzienności”,
którego organizatorem jest Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat pracy strażaków, rozwijanie wyobraźni i kreatywności wśród uczestników oraz promowanie postaw prospołecznych i bezpiecznych zachowań przeciwpożarowych. Prace na konkurs wykonali: Wiktoria Bańczerowska, Antoni Jarosz, Maria Religa z klasy II oraz Maja Kołtun, Izabela Stefańska i Oliwia Tomalska z klasy VI
Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chleba – wyjątkowy czas, w którym dzieci miały okazję poznać tajniki powstawania jednego z najważniejszych produktów spożywczych. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda proces pieczenia chleba „Od ziarenka do bochenka”
Dzisiaj na naszej szkolnej podróżniczej mapie Europejska Stolica Kultury 2029 czyli LUBLIN tym razem zwiedzaliśmy go za dnia i skupiliśmy się na innych jego atrakcjach. Zależało nam, aby wycieczka była wartościowa nie tylko pod względem turystycznym, ale też edukacyjnym.
Rozdzieliliśmy się na Alejach Racławickich gdzie klasy młodsze miały zaplanowaną wizytę w Lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Wystawy obrazów, szokujących zdjęć i niezwykłych grafik pozwoliły im spojrzeć na sztukę w dość oryginalny sposób. Największe wrażenie zrobił na naszych podróżnikach ogród na dachu, razem ze ścieżką "w chmurach" zaprojektowane specjalnie dla CSK przez słynnego projektanta Bolesława Stelmacha.
W tym samym czasie klasy starsze poznawały Państwowe Muzeum na Majdanku czyli Niemiecki Obóz Koncentracyjny. Towarzyszył im przewodnik, który oprowadził po tym ważnym miejscu i opowiedział o jego wstrząsającej historii.
Następnie już wszyscy razem zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe w Lublinie, czyli słynny Zamek, by potem przejść na Stare Miasto i poznać jego tajemnice. Nasz przewodnik Dominik Maiński dokonał tam niemożliwego, ponieważ tak zainteresował uczniów, że po prawie 5 godzinach zwiedzania nie chcieli się z nim rozstawać Na szczęście udało się nam przekonać ich perspektywą obiadu i deseru Dobra Pączkarnia na Krakowskim Przedmieściu
Prawdopodobnie pogoda mogłaby być lepsza ale to jeszcze nie powód, żeby popsuć humor naszym uczniom
Z wami na koniec świata
Samorząd Uczniowski PZSiP w Lasocinie oraz „AGA Team” czyli panie: Agnieszka Urban, Agnieszka Ura oraz Agnieszka Nowakowska zapraszają na niezapomnianą nockę w szkole w stylu PiDżAmErSi. Mile widziani superbohaterowie w pidżamach, którzy nie boją się ciemności, spędzenia nocy poza domem i nieoczekiwanych zwrotów akcji
W programie imprezy:
Organizacja bazy noclegowej
Wspólne smażenie i dekorowanie naleśników
Wieczorny seans filmowy z popcornem
„Walka PiDżAmErSóW na Poduchy”
Gry i zabawy integracyjne
„Nocne Pogaduchy do Poduchy”
„Supermocne śniadanie”
Wspólne porządki „po nocce”.
„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać” – te słowa wypowiedział wicepremier polskiego rządu Jan Stanisław Jankowski 1 września 1944 roku, a więc w piątą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Padły w sercu Warszawy, o którą od miesiąca walczyli Powstańcy.
Pierwszy w tym roku szkolnym "Przystanek historia" poświeciliśmy właśnie Powstaniu Warszawskiemu. Było dużo teorii, wstrząsających faktów i obrazów. Uczniowie zasłuchani w przejmujących opowieściach Pani Ani Skrzypczyk z chęcią i łatwością odpowiadali na pytania związane z Powstaniem, które na koniec zadawała nauczycielka historii.
Następny Przystanek już wkrótce, ponieważ w listopadzie ważnych wydarzeń nam nie brakuje
W jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym,
Dniu Nauczyciela,
w imieniu całej społeczności szkolnej,
składamy Pani Dyrektor, Radzie Pedagogicznej,
pracownikom administracji i obsługi
najserdeczniejsze i szczere życzenia.
Słowa podziękowania za codzienny
wysiłek i trud wkładany
w wykonywanie Państwa
trudnej i odpowiedzialnej pracy.
Samorząd Uczniowski
PZSiP w Lasocinie
Tradycją naszej szkoły stało się, iż co roku nasi uczniowie czynnie uczestniczą w tym wydarzeniu. W tym roku Marsz Szlakiem Legionów przeprowadzony został na trasie liczącej ok. 15 km z Ożarowa do Janowic. Po części oficjalnej, która miała miejsce pod Pomnikiem Niepodległości w Ożarowie pełni zapału i werwy wyruszyli w drogę. Pomimo złej pogody wszyscy dotarliśmy na metę cali i zdrowi, pełni satysfakcji z pokonania tak dużego dystansu. Była to niewątpliwie niezwykła lekcja historii dla naszych uczniów, którzy mogli na własnej skórze przekonać się jak wiele wyrzeczeń i trudu musieli znosić Legioniści Józefa Piłsudskiego.