WYDARZENIA 2021/2022

• ,,Powróćmy jak za dawnych lat, w ten  szkolny, piękny czas”

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego 03.03.2022r. w klasach 7 i 8 odbyło się spotkanie  z absolwentem naszej szkoły.

Gość spotkania, pan Marcin opowiedział o latach nauki, ciepło wspominając czas pobytu w naszej szkole. Powiedział, że warto rozwijać swoje zainteresowania i pasje, dążyć do realizacji marzeń, podkreślił, że w wykonywany zawód powinien dawać satysfakcję.

Na zakończenie pan Marcin  zaprezentował interesujące projekty swojego autorstwa, jako, że z wykształcenia jest inżynierem informatykiem. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, było wiele okazji do wspomnień i chwil spędzonych w szkole w Lasocinie.

• Kim będę gdy dorosnę

Przedszkolaki z grupy „Biedronek” podczas zajęć poznawały różne zawody. Na wstępie porozmawialiśmy o tym jakie zawody znają oraz kim chcieliby zostać gdy dorosną. Następnie stworzyliśmy wspaniałą mapę myśli przyklejając ilustracje przedstawiające reprezentantów poszczególnych zawodów.

• Zawody wokół nas- zajęcia świetlicowe

Na zajęciach świetlicowych 25.02.2022r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w zabawach związanych z poznawaniem różnych zawodów.

Spotkanie rozpoczęło się zagadką, której rozwiązanie ukryło się w krzyżówce z hasłem. Następnie dzieci wypowiadały się czym jest zawód, jakie znają zawody oraz kim chcieliby zostać w przyszłości.

Kolejne zadanie polegało na ułożeniu nazw zawodów z rozsypanki sylabowej. Wiele emocji wywołały czytane przez nauczycieli wierszyki w formie zagadek o zawodach oraz oglądanie ilustracji.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w interaktywnym quizie ,,Jaki to zawód?”

Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą znajomością zawodów, aktywnie rozwiązywały zadania i zagadki ,z zainteresowaniem obejrzały przygotowaną wystawkę książek związaną z omawianą tematyką. Było bardzo miło i sympatycznie. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Organizatorki spotkania:

Joanna Brzozowska, Dorota Bogdańska - Dąbrowska

• Przedszkolaki poznają różne zawody

W ostatnim tygodniu marca dzieci z grupy Pszczółek poznawały specyfikę pracy różnych zawodów.

• Warsztaty z doradztwa zawodowego w klasie VIII

Uczniowie klasy VIII w dniu 01.04.2022r. uczestniczyli w warsztatach na temat: ,,Przygotowanie uczniów klasy VIII do podjęcia trafnej decyzji edukacyjno- zawodowej,” które poprowadziła pani Joanna Kula ,pracownik Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej- doradca zawodowy.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych. Zadawali pytania związane z wyborem szkoły, wykonywali ćwiczenia, uzupełniali ankiety dotyczące swoich zainteresowań, uzdolnień. Większość uczniów wstępnie dokonała wyboru przyszłej szkoły.

Udział w warsztatach skłonił do przemyśleń i przyczynił się do podjęcia tej ważnej decyzji, jaką jest wybór szkoły.

• UZDOLNIENI SĄ WŚRÓD NAS, CZYLI PRZEGLAD SZKOLNYCH TALENTÓW

Z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole została zorganizowana impreza ogólnoszkolna Przegląd Szkolnych Talentów, która była podsumowaniem działań realizowanych w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

Przedszkolaki oraz uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności. Mogliśmy podziwiać talenty: wokalne, taneczne, instrumentalne, plastyczne, recytatorskie oraz wspaniałą grę aktorską. Okazało się, że nasza szkoła to zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów ,a odkrywanie  talentów jest bardzo fascynującą przygodą  i wspaniałą zabawą.

Swoimi występami młodzi artyści udowodnili, że w każdym człowieku drzemie ukryty talent- trzeba go tylko odnaleźć i starannie pielęgnować. Po zapoznaniu się z prezentacją teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera, uczniowie spróbowali dopasować swoje umiejętności, uzdolnienia do określonego rodzaju inteligencji.

Talent był i pozostanie wielkim darem, lecz nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli. Być może ktoś z tego grona młodych artystów stanie kiedyś u drzwi do wielkiej kariery?